Нові Санжари – територія безпеки
26 — 06 — 2020
/Полтава
639
Сергій Жук
Сергій Жук
Автор
всі статті автора

Розбиті вікна автобусів, палаючі барикади з покришок, зіткнення з поліцією і національною гвардією – саме такими побачив світ Нові Санжари 20 лютого 2020 року, коли українців та громадян інших держав доставили сюди на обсервацію з китайського міста Ухань. Це, так би мовити, одна сторона медалі, але існує й інша: мешканці Нових Санжар - це справжні патріоти свого містечка, щирі, хазяйновиті люди, що дбають про безпеку і чистоту селища, зберігають навколишню природу і відчувають себе відповідальними за все, що відбувається навкруги.

Ще років 15 тому Нові Санжари були схожими на всі наші містечка — смітники, бруд, бродячі собаки, сміття викидали з двору, а далі — хоч трава не рости, згадує селищна голова Інна Олександрівна Коба. Як було подолати це лихо? Збирали людей роз’яснювали, переконували, звертались до совісті: «Людоньки добрі, хіба ж можна отак жити? Та вже увесь світ із нас сміється». Прийшлось змінювати людську психологію, іншого виходу просто не було. Зате зараз ви не побачите в нашому селищі навіть опалого листя — згрібаємо його по мірі того, як осипається, й вивозимо.

Чотири роки поспіль розпорядженнями Кабінету Міністрів України селище Нові Санжари визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку». Згідно з умовами конкурсу, після чотирьох перемог, селищу назавжди залишили цей перехідний кубок.

Сьогодні, розповідає Інна Олександрівна, чистоту у нашому селищі постійно підтримують 4 велокарети, які протягом дня, «прочісують» всю територію, а двічі на рік виходимо всією громадою на толоку і приводимо до ладу парки та вулиці. 

До речі, маємо у Нових Санжарах п’ять парків, самий популярний серед мешканців – «Парк матері». Ще попереднім селищним головою, була заснована традиція: якщо в родині народжується дівчинка – ми даруємо батькам липку, а якщо хлопчик – дубок. Коли приходиш до парку відразу видно – ось вони підростають маленькі новосанжарці.

А ще у нас є місток Закоханих, що проліг через яр, гойдалки для любителів гострих відчуттів та місце для поцілунків. Тепер це улюблені місця відпочинку молоді, а зовсім недавно тут було сміттєзвалище. І майже все це ми зробили на громадських засадах, витративши мінімум коштів. Люди об’єднались і спільними зусиллями привели до ладу запущений парк, коли зрозуміли, що все це робиться для них. Знайшлись і скептики, що пророкували: поб’ють, поламають, тільки марно гроші витрачаєте і всіх каламутите.  Однак минув час, кожного дня тут буває багато людей і скрізь чисто, нічого не зламано, все у чудовому стані. Навіщо ж нищити, якщо це місце доступне для всіх?

Коли приїздиш до Нових Санжар, то перше враження, що ти потрапив до міста троянд. У селищі висаджено 20 тисяч таких квітів і мешканці пишаються цим, мовляв це наша «фішка» - кожного року ми висаджуємо одну тисячу троянд: у двадцятому році маємо 20 тисяч, а у двадцять першому буде 21. 

Щорічно у селищі проводиться конкурс на краще подвір’я і кращу вулицю, а переможцям, окрім грошової винагороди, видають кущі троянд, які потім вони висаджують у себе в дворі.

Мешканці Новосанжарської громади роблять все для того, щоб селище було безпечним і комфортним для життя. А яка роль у цьому поліцейських офіцерів, розповіла селищна голова.

  –  Ми постійно контактуємо з місцевим відділення поліції, адже вони дбають про нашу безпеку. Допомагаємо ресурсами коли до нас звертаються, під час епідемії організовували спільне патрулювання. Працівники нашого центру надання соціальних послуг тісно співпрацюють з дільничними офіцерами та ювенальною поліцією. Спільними зусиллями намагаємось протидіяти сімейному насиллю і захистити дітей з неблагополучних родин. Один із останніх випадків: жінку з двома дітьми направили до «Притулку для жінок, що потерпають від насилля», який знаходиться у Полтаві. Відносно її співмешканця підготовлені необхідні матеріали і подані до суду, зараз чекаємо засідання. Зі свого боку ми готові оплатити послуги проживання цієї жінки у притулку за рахунок бюджету громади, в нас прийнята відповідна програма і гроші на це заплановані.

А взагалі, у нас є традиція на День національної поліції нагороджуємо преміями найкращих – таким чином мотивуємо їх краще працювати.

Ось так живе сьогодні Новосанжарська громада своїм прикладом підтверджуючи, що  людям які готові об’єднуватися і діяти задля  створення спільного безпечного середовища  не страшні ні кримінальні, ні екологічні, ні інші загрози.

Безпека громади – це не лише наявність поліції та освітлені вулиці, це також бажання брати на себе відповідальність за комфорт, добробут та благоустрій у своєму селищі. І відповідальність ця однаковою мірою лежить як на керівниках місцевого самоврядування та поліцейських, так і на жителях громади, місцевих бізнесменах, закладах освіти та інших інституціях. Філософія безпеки в громаді передбачає злагоджену взаємодію всіх зацікавлених сторін.

Довідка:

У 2017 році внаслідок об’єднання із територіальною громадою села Зачепилівка утворено Новосанжарську ОТГ.

Площа — 3216,5 га, на території ОТГ 3600 дворів та 51 багатоквартирний будинок.

Населення — 9252 особи, серед яких згідно з Всеукраїнським переписом населення представники 17 національностей: українці, росіяни, білоруси, вірмени, поляки, німці, татари, азербайджанці, болгари, осетини, молдавани, греки, естонці та ін.

На території ОТГ діють 5 оздоровчих таборів та пансіонатів.

Чистоту у селищі підтримують 22 працівника комунальної сфери.

Щорічно громада витрачає на благоустрій понад 1.5 млн. грн.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Поліцейські офіцери громад Миколаївщини: керівники райвідділів перестали вітатися
30 — 11 — 2020
/Миколаїв
322
Поліцейські офіцери громад Миколаївщини: керівники райвідділів перестали…
На Миколаївщині працює вже п’ять поліцейських офіцерів громад, ще два проходять навчання на ПОГів у Харкові. Учасники семінару…
докладніше
Чому в селі Цибулеве на стовпах з'явилися “світлячки”
26 — 11 — 2020
/Естонія
285
Чому в селі Цибулеве на стовпах з'явилися “світлячки”
Директорка Агенції сталого розвитку "Хмарочос" Ірина Ткаченко з Кропивницького побувала в Естонії, де її дуже вразили безпекові…
докладніше
“Живі радари” Монреаля
26 — 11 — 2020
/Канада
241
“Живі радари” Монреаля
У Канаді по вулицях поряд зі школами ходять “живі радари”, а популярні рок-групи допомагають формувати в молоді культурну…
докладніше
У Дніпропетровській та Харківській областях штати дільничних поліцейських укомплектовані (майже)
24 — 11 — 2020
/Дніпро
325
У Дніпропетровській та Харківській областях штати дільничних поліцейських…
Регулярно стикаючись із тим, що громадяни, в особливості – жителі віддалених сіл і містечок, нарікають на те, що рідко бачать своїх…
докладніше
Доброчесні прокурори зі статками на мільйон
24 — 11 — 2020
/Хмельницький
312
Доброчесні прокурори зі статками на мільйон
Координаторка проєкту “Шерифи для нових громад” у Хмельницькій області, адвокатка Вікторія Ільчишена, ставши членом кадрової…
докладніше
Як наша стаття допомогла зберегти громадське формування
12 — 11 — 2020
/Дніпро
235
Як наша стаття допомогла зберегти громадське формування
Через помилку працівника поліції, ледь не припинило існування громадське формування з охорони громадського порядку «Безпечне…
докладніше
Відповідальний за вісім тисяч людей
05 — 11 — 2020
/Херсон
481
Відповідальний за вісім тисяч людей
Жителям сіл Станіславської об'єднаної територіальної громади* в останні роки “не щастить” з дільничними офіцерами поліції. Тож…
докладніше
Безпекові програми Харківщини: «перші ластівки»
02 — 11 — 2020
/Аналітичні статті
349
Безпекові програми Харківщини: «перші ластівки»
У Харківській області до 25 жовтня 2020 року було створено 23 об’єднані територіальні громади (ОТГ). Таким чином завершується реформа…
докладніше
Чи вплинуть результати виборів на охорону правопорядку в селі
29 — 10 — 2020
/Херсон
375
Чи вплинуть результати виборів на охорону правопорядку в селі
У Зеленопідської об'єднаної територіальної громади давно немає резонансних злочинів. Найбільша проблема - дефіцит питної води. Місцеві…
докладніше
всі новини
youtube facebook