Нові Санжари – територія безпеки
26 — 06 — 2020
/Полтава
1394
Сергій Жук
Сергій Жук
Автор
всі статті автора

Розбиті вікна автобусів, палаючі барикади з покришок, зіткнення з поліцією і національною гвардією – саме такими побачив світ Нові Санжари 20 лютого 2020 року, коли українців та громадян інших держав доставили сюди на обсервацію з китайського міста Ухань. Це, так би мовити, одна сторона медалі, але існує й інша: мешканці Нових Санжар - це справжні патріоти свого містечка, щирі, хазяйновиті люди, що дбають про безпеку і чистоту селища, зберігають навколишню природу і відчувають себе відповідальними за все, що відбувається навкруги.

Ще років 15 тому Нові Санжари були схожими на всі наші містечка — смітники, бруд, бродячі собаки, сміття викидали з двору, а далі — хоч трава не рости, згадує селищна голова Інна Олександрівна Коба. Як було подолати це лихо? Збирали людей роз’яснювали, переконували, звертались до совісті: «Людоньки добрі, хіба ж можна отак жити? Та вже увесь світ із нас сміється». Прийшлось змінювати людську психологію, іншого виходу просто не було. Зате зараз ви не побачите в нашому селищі навіть опалого листя — згрібаємо його по мірі того, як осипається, й вивозимо.

Чотири роки поспіль розпорядженнями Кабінету Міністрів України селище Нові Санжари визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку». Згідно з умовами конкурсу, після чотирьох перемог, селищу назавжди залишили цей перехідний кубок.

Сьогодні, розповідає Інна Олександрівна, чистоту у нашому селищі постійно підтримують 4 велокарети, які протягом дня, «прочісують» всю територію, а двічі на рік виходимо всією громадою на толоку і приводимо до ладу парки та вулиці. 

До речі, маємо у Нових Санжарах п’ять парків, самий популярний серед мешканців – «Парк матері». Ще попереднім селищним головою, була заснована традиція: якщо в родині народжується дівчинка – ми даруємо батькам липку, а якщо хлопчик – дубок. Коли приходиш до парку відразу видно – ось вони підростають маленькі новосанжарці.

А ще у нас є місток Закоханих, що проліг через яр, гойдалки для любителів гострих відчуттів та місце для поцілунків. Тепер це улюблені місця відпочинку молоді, а зовсім недавно тут було сміттєзвалище. І майже все це ми зробили на громадських засадах, витративши мінімум коштів. Люди об’єднались і спільними зусиллями привели до ладу запущений парк, коли зрозуміли, що все це робиться для них. Знайшлись і скептики, що пророкували: поб’ють, поламають, тільки марно гроші витрачаєте і всіх каламутите.  Однак минув час, кожного дня тут буває багато людей і скрізь чисто, нічого не зламано, все у чудовому стані. Навіщо ж нищити, якщо це місце доступне для всіх?

Коли приїздиш до Нових Санжар, то перше враження, що ти потрапив до міста троянд. У селищі висаджено 20 тисяч таких квітів і мешканці пишаються цим, мовляв це наша «фішка» - кожного року ми висаджуємо одну тисячу троянд: у двадцятому році маємо 20 тисяч, а у двадцять першому буде 21. 

Щорічно у селищі проводиться конкурс на краще подвір’я і кращу вулицю, а переможцям, окрім грошової винагороди, видають кущі троянд, які потім вони висаджують у себе в дворі.

Мешканці Новосанжарської громади роблять все для того, щоб селище було безпечним і комфортним для життя. А яка роль у цьому поліцейських офіцерів, розповіла селищна голова.

  –  Ми постійно контактуємо з місцевим відділення поліції, адже вони дбають про нашу безпеку. Допомагаємо ресурсами коли до нас звертаються, під час епідемії організовували спільне патрулювання. Працівники нашого центру надання соціальних послуг тісно співпрацюють з дільничними офіцерами та ювенальною поліцією. Спільними зусиллями намагаємось протидіяти сімейному насиллю і захистити дітей з неблагополучних родин. Один із останніх випадків: жінку з двома дітьми направили до «Притулку для жінок, що потерпають від насилля», який знаходиться у Полтаві. Відносно її співмешканця підготовлені необхідні матеріали і подані до суду, зараз чекаємо засідання. Зі свого боку ми готові оплатити послуги проживання цієї жінки у притулку за рахунок бюджету громади, в нас прийнята відповідна програма і гроші на це заплановані.

А взагалі, у нас є традиція на День національної поліції нагороджуємо преміями найкращих – таким чином мотивуємо їх краще працювати.

Ось так живе сьогодні Новосанжарська громада своїм прикладом підтверджуючи, що  людям які готові об’єднуватися і діяти задля  створення спільного безпечного середовища  не страшні ні кримінальні, ні екологічні, ні інші загрози.

Безпека громади – це не лише наявність поліції та освітлені вулиці, це також бажання брати на себе відповідальність за комфорт, добробут та благоустрій у своєму селищі. І відповідальність ця однаковою мірою лежить як на керівниках місцевого самоврядування та поліцейських, так і на жителях громади, місцевих бізнесменах, закладах освіти та інших інституціях. Філософія безпеки в громаді передбачає злагоджену взаємодію всіх зацікавлених сторін.

Довідка:

У 2017 році внаслідок об’єднання із територіальною громадою села Зачепилівка утворено Новосанжарську ОТГ.

Площа — 3216,5 га, на території ОТГ 3600 дворів та 51 багатоквартирний будинок.

Населення — 9252 особи, серед яких згідно з Всеукраїнським переписом населення представники 17 національностей: українці, росіяни, білоруси, вірмени, поляки, німці, татари, азербайджанці, болгари, осетини, молдавани, греки, естонці та ін.

На території ОТГ діють 5 оздоровчих таборів та пансіонатів.

Чистоту у селищі підтримують 22 працівника комунальної сфери.

Щорічно громада витрачає на благоустрій понад 1.5 млн. грн.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
У Херсоні створили анімаційні ролики на виклики часу для дітей
27 — 12 — 2021
/Херсон
509
У Херсоні створили анімаційні ролики на виклики часу для дітей
Команда проєкту “Шерифи для нових громад” презентує три мультфільми для дітей про булінг, кібербулінг та домашнє насилля. Кадр з…
докладніше
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
20 — 12 — 2021
/Аналітичні статті
335
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
Заборонні приписи, профілактичні бесіди з домашніми кривдниками фахівців соціальних служб та правоохоронців, штрафи та навіть…
докладніше
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
20 — 12 — 2021
/Миколаїв
413
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
У Миколаївській області презентували відкриття другого в Україні центру по роботі з дітьми, які постраждали від злочинів чи стали їх…
докладніше
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії домашньому насиллю
17 — 12 — 2021
/Херсон
384
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії…
Освітяни, профільні соціальні служби Генічеської територіальної громади та правоохоронці домовилися захищати інтереси та права дітей…
докладніше
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
15 — 12 — 2021
/Харків
547
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
За останні чотири роки у Нововодолазькій селищній громаді Харківської області я бував неодноразово. Влаштовував показ документальної…
докладніше
“Булер” у генічеській гімназії
13 — 12 — 2021
/Херсон
384
“Булер” у генічеській гімназії
Дев’ятикласники гімназії міста Генічеська дивилися та обговорювали документальну стрічку “Булер” й вчилися протистояти…
докладніше
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
01 — 12 — 2021
/Херсон
501
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
У 2021 році фінансовий внесок органів місцевого самоврядування Херсонщини у забезпечення громадських робіт за проєктом «Шерифи»…
докладніше
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
26 — 11 — 2021
/Херсон
578
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
Звідки «береться» булінг/кібербулінг? Як він проявляється? Що з цим робити? Й при чому тут домашнє насилля? Про це й не тільки…
докладніше
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA отримали подяки від Херсонської ЗОШ №36
01 — 11 — 2021
/Херсон
401
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA…
Педагоги херсонської школи №36 звернулися до координаторки проєкту “Шерифи для нових громад”, голови благодійного фонду…
докладніше
всі новини
youtube facebook