«Робити ставку» на громадські роботи у пошуках шерифів на Полтавщині не варто: центр зайнятості
19 — 12 — 2018
/Полтава
2231
Людмила Чванько
Людмила Чванько
Автор
всі статті автора

Люди, які виконують громадські роботи по інформуванню населення щодо запобігання правопорушень від центрів зайнятості, не захищені законодавством. Їхня участь в цих роботах обмежена та не гарантує влаштування на постійну роботу.

Зліва направо Тамара Сохацька, заступниця директора та Галина Поліцкова, начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям Полтавського обласного центру зайнятості. Фото Людмили Чванько

Про те, чому у Полтавській області «робити ставку» на громадські роботи у пошуках шерифів не варто, розповіли представниці Полтавського центру зайнятості на круглому столі «Як забезпечується безпека у громадах», що відбувся у рамках проекту «Шерифи для нових громад» 27 лютого у Полтаві.

Згідно з відповіддю Полтавського обласного центру зайнятості на запит команди проекту «Шерифи для нових громад», «громадські роботи з інформування населення щодо державної політики у сфері законності та правопорядку, проведення профілактично-роз'яснювальної роботи з запобігання вчинення протиправних діянь» на Полтавщині реалізовувалися у 2011-2012 роках та у 2015-2016 роках. На Херсонщині людей, які виконують ці роботи, називають «шерифами». Після закінчення робіт їх часто працевлаштовують при сільрадах чи ОТГ.

Представниці Полтавського обласного центру зайнятості Тамара Сохацька, заступниця директора, та Галина Поліцкова, начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям, зазначають, що «робити ставку» на громадські роботи у пошуках шерифів на Полтавщині не варто з кількох причин:

  • згідно з законодавством, людей, які виконують громадські роботи, не можна наражати на небезпеку, а робота шерифа не завжди безпечна,
  • участь в громадських роботах для людини протягом календарного року обмежена 180 днями. Це позаштатна посада, яка не гарантує влаштування на постійну роботу,
  • людина не захищена законодавством.

- Важко підібрати на цю роботу морально стійку людину з огляду на те, що підвищилася проблемність: і зброї багато, і люди приходять з зони АТО…. Їх мають реабілітувати. І в найменшій конфліктній ситуації непідготовленій особі і не захищеній законодавчо дуже важко, - говорить Галина Поліцкова, начальниця відділу організації надання послуг роботодавцям Полтавського обласного центру зайнятості. - Ми стикнулися з тим, що з усієї області у нас нормально більш менш ці роботи громадські пішли у Зіньківському районі. Там, де був голова громадського формування ... Він «горів» цією справою.

На Херсонщині вищевказані громадські роботи проводилися у рамках проекту від центру зайнятості «Шериф». На Полтавщині – трохи інша ситуація. Як зазначає Галина Поліцкова, громадські роботи по інформуванню населення «підводилися» під програму профілактики правопорушень злочинності у Полтавській області від обласної ради.

Статистика по Полтавщині

За даними Полтавського обласного центру зайнятості, вищезазначені громадські роботи проводилися у Полтавській області:

  • у 2011 році – в одному районі (залучені 2 особи)
  • у 2012 році – у 16 районах (залучені 87 чоловік)
  • у 2015 році – у 11 районах (залучені 67 людей. З них – 41 учасник АТО, 1 переселенець)
  • у 2016 році – у 6 районах (залучені 25 людей. З них – 14 учасників АТО, 5 переселенців)

У яких саме районах проводилися ці роботи – дивіться в інфографіці.

За даними Кобеляцької філії Полтавського обласного центру зайнятості, людей, які виконували громадські роботи за видом інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку у їхньому районі, брали на посаду «Інструктор».

«Інструктори» працювали у 2015 році на території Вільховацької, Бутенківської та Білицької сільських рад Кобеляцького району. У 2016 році – лише на території Вільховацької.

У Семенівському районі людей, які виконували громадські роботи за видом інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку, брали на посаду «Інспектор». Працювали вони в Заїчинській та Липнягівській сільських радах.

*У матеріалі використані дані з відповідей Полтавського обласного центру зайнятості, Кобеляцької філії Полтавського обласного центру зайнятості, Семенівської філії Полтавського обласного центру зайнятості на запити координаторки проекту «Шерифи для нових громад» Людмили Чванько. Круглий стіл у Полтаві проведено за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1460
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
1400
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
1197
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
1354
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1703
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1653
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1809
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
1405
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1628
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook