Шериф у США: більше, ніж поліцейських
19 — 11 — 2018
/США
5663
Test User
Test User
Автор
всі статті автора

Усі ми дивилися американські фільми про доблесних шерифів. І, мабуть, захоплювалися мужністю «шерифів-поліцейських». Втім, як виявляється, шерифи у США – це не зовсім і не тільки поліцейські.

Інтернет-енциклопедія права дає таке визначення поняттю «шериф» (англ. sheriff, від англо-сакс. scir – графство + gerefa – головний) – посадова особа в окрузі, яка призначається (у Великобританії) або обирається (в США) для виконання визначених законодавством адміністративних, охоронних і окремих судових функцій.

У Сполучених Штатах Америки шерифи є суб’єктами владних повноважень, відповідальними за дотримання правопорядку та безпеку громадян. Конкретні функції, повноваження та порядок здобуття посади суттєво відрізняються в залежності від штату та округу.

У США 3 рівня державної влади: федеральна, штату і місцева, причому влади штатів і місцеві органи із самого початку користувалися значною самостійністю. З початку XX століття в Америці склалася наступна система правоохоронних органів:

1) поліцейські організації в містах і селищах;

2) шерифи та очолювані ними офіси в округах;

3) поліцейські формування штатів;

4) поліцейські організації федерального уряду, що входять до міністерства юстиції, пошти, казначейства, внутрішніх справ, оборони тощо.

Кожен зі штатів США розділений на округи (англ. county) – адміністративно-територіальні одиниці другого рівня, менші, ніж штат, але більші, ніж місто, або рівні йому, за винятком п’яти округів (боро) в складі міста Нью-Йорка. Певною аналогією в Україні можна назвати райони в областях. Всього в Сполучених Штатах налічується 3 140 округів.

48 із 50 штатів мають офіси або департаменти шерифа. У більшості штатів дана посада є виборною, строк повноважень шерифа складає від 2 до 4 років. Шериф може бути достроково відсторонений від посади у разі вчинення ним аморального вчинку або посадового злочину.

Юрисдикція офісу шерифа поширюється на всю територію округу, в той час як департаменти поліції діють у містах та муніципалітетах.Шериф округу є керівником відповідного офісу або департаменту та має помічників, кількість яких залежить від розміру округу. Помічників набирає сам шериф. На території США працює близько 3 500 офісів шерифів з чисельністю від 2 осіб.

Шериф відповідає не тільки за дотримання правопорядку в своєму населеному пункті (окрузі), а й за патрулювання шосейних доріг, адміністративне управління в’язницею округу, іноді збирає місцеві податки, виконує функції судового пристава, готує для суду списки присяжних тощо.

У своїй діяльності шерифи керуються Конституцією Сполучених Штатів Америки та законодавством штату.

Шериф округа Меса.

В США функціонує Національна асоціація шерифів, яка об’єднує понад 3000 шерифів по всій країні. Вона є платформою для професійного розвитку, обміну досвідом, проводить тренінги та семінари для шерифів та їх помічників, виробляє стандарти реалізації обов’язків шерифів в сфері кримінальної юстиції та охорони правопорядку. Крім цього, її функцією є захист інтересів шерифів.

З огляду на значні відмінності між функціями та повноваженнями шерифів в залежності від штату та округу, пропонуємо розглянути діяльність шерифа на прикладі одного зі штатів – Колорадо.

Згідно зі Статутами Колорадо, шериф обирається у кожному окрузі строком на 4 роки. Для участі у виборах особа має бути громадянином США, громадянином Колорадо та резидентом того округу, в якому бажає обиратись; кандидат повинен мати повну загальну середню освіту або ступінь вищої освіти; пройти перевірку на предмет притягнення до відповідальності за правопорушення.

Цікаво, що обраний шериф до вступу на посаду, з метою попередження зловживання службовим становищем, має укласти угоду з щонайменше трьома поручителями на суму від 5 до 20 тисяч доларів США, яка затверджується управлінням округу. За умовами поручительства шериф зобов’язується не вдаватись до шахрайства, обману та пригнічення, а також по закінченні повноважень передати своєму наступнику всі офіційні речі та документи. Поручитель, в свою чергу, зобов’язується сплатити означену в угоді суму у випадку недотримання шерифом вищевказаних умов. Замість зобов’язання щодо поручительства, округ може придбати страховий захист від злочину з боку шерифа в розмірі не менше 10 тисяч доларів, щоб убезпечитимешканців округу від будь-яких службових зловживань шерифом.

Відповідно до кримінально-процесуального кодексу Колорадо шерифи, андершерифи (заступники шерифів) та помічники шерифів є офіцерами правопорядку, які забезпечують дотримання всіх законів на території штату Колорадо. Шерифи та андершерифи зобов’язані пройти обов’язкову сертифікацію у Комісії офіцерів правопорядку Колорадо. Для сертифікації вперше обраному на посаду шерифу необхідно пройти мінімум 80 годин спеціального навчання у будь-якій організації, схваленій Комісією офіцерів правопорядку Колорадо. Кожен шериф зобов’язаний щорічно проходити курс підвищення кваліфікації, який складає не менше 20 годин. Оплата витрат на навчання та підвищення кваліфікації покладається на округ, в якому призначений або обраний шериф.

Шериф уповноважений на призначення андершерифа, який є його заступником, а також помічників шерифа. Кількість помічників визначається шерифом на власний розсуд відповідно до затвердженого штатного розкладу офісу шерифа. Помічники шерифів поділяються на сертифікованих (штатних) і несертифікованих (добровільних). Несертифіковані помічники шерифів можуть працювати виключно під наглядом шерифа або офіцера поліції.

До обов’язків шерифа відносяться:

  • забезпечення правопорядку;
  • надання дозволів на носіння зброї;
  • виконання розпоряджень, приписів та наказів уповноважених органів;
  • відповідальність за управління окружною в’язницею та нагляд за особами, що відбувають покарання особисто або через уповноваженого помічника;
  • організація транспортування ув’язнених;
  • координація пожежогасіння за межами пожежних департаментів або у випадку, коли ресурси пожежного департаменту є недостатніми.

Повноваження шерифа та працівників його офісу, які сертифіковані як офіцери правопорядку, є тотожними до повноважень офіцера поліції та визначені Статутами Колорадо. До них відносяться: право на затримання, арешт, обшук, вилучення майна за чітко визначених обставин.

Обшук.

Офіс шерифа фінансується з бюджету округу. Розмір оплати праці шерифа, який приступив до виконання обов’язків після 01.01.2016р. у штаті Колорадо варіюється від $ 114 400 до $ 46 500 на рік в залежності від розміру округу. Шериф за погодженням з управлінням округу встановлює розмір оплати праці андершерифа та помічників.

На прикладі округу Меса можна розглянути як функціонує конкретний офіс шерифа.

Бюро шерифа округу Меса відповідає за громадську безпеку на 3300 квадратних милях округу. У 2015 році на посаду шерифа був обраний Метт Льюіс, який до цього 18 років пропрацював в офісі шерифа.

Офіс шерифа має правоохоронний департамент (включає відділи з патрулювання, кримінальних розслідувань, злочинів проти власності, спеціальних розслідувань, вуличних злочинів, пожежну команду, представників у сільській місцевості та ін.); департамент послуг (включає відділ біографічних перевірок, цивільних послуг, надання дозволів на носіння зброї, відділ фотографування та зняття відбитків пальців на вимогу суду, відділ охорони суду, відділ нагляду за особами, що вчинили злочини проти статевої свободи); департамент управління місцями позбавлення волі; департамент кризового управління.

Ці послуги надаються приблизно 250 працівниками офісу шерифа та понад 350 добровільними особами.

Представники шерифа в сільській місцевості працюють в рамках TheRuralAreaDeputyProgram (RAD). Місцеві команди складається з 4-х патрульних помічників шерифа та патрульного сержанта, які були обрані за здатність справлятися з унікальними ситуаціями в області громадської безпеки у сільських та віддалених регіонах округу Меса.

Комбінація сільських середовищ та території дикої природи вимагає спеціальних навичок, підготовки та обладнання для виконання конкретних завдань. Представники шерифа в сільській місцевості є спеціально підготовленими та досвідченими правоохоронцями, які спеціалізуються на декількох сферах, включаючи:

- пошукові та рятувальні операції в дикій природі;

- пошукові та рятувальні операції на воді;

- патрулювання на ріках;

- застосування законодавства про водні ресурси та тваринництво;

- застосування законодавства про дику природу та лісові служби;

- виживання в дикій природі;

- проблеми в газовій та нафтовій сфері.

Представники шерифа в сільській місцевості також приділяють багато часу роботі над навчанням добровольців навичкам пошуку та рятування.

При підготовці публікації використані матеріали за посиланнями:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%84

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3_(%D0%A1%D0%A8%D0%90)

https://encyclopediya_prava.academic.ru/6326/%D0%A8%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%84

http://gunmagazine.com.ua/index.php?id=387

https://www.bjs.gov/index.cfm?ty=tp&tid=72

https://www.sheriffs.org/

https://advance.lexis.com/container?config=0345494EJAA5ZjE0MDIyYy1kNzZkLTRkNzktYTkxMS04YmJhNjBlNWUwYzYKAFBvZENhdGFsb2e4CaPI4cak6laXLCWyLBO9&crid=5812e441-0358-4128-a3c5-f7bb0edc3e2b&prid=3a7f4787-a074-4ef2-bc06-f72376523abe

http://sheriff.mesacounty.us/

https://www.241stop.com/

 

 

 

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Наслідки підриву Каховської ГЕС
08 — 06 — 2023
/Аналітичні статті
133
Наслідки підриву Каховської ГЕС
Підрив росіянами Каховської ГЕС відбувся в ніч на 6 червня. Вода швидко виходить із водосховища, уже йде термінова евакуація, люди…
докладніше
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка допомагає військовим
31 — 05 — 2023
/Івано-Франківськ
139
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка…
Звичайна дівчинка Злата Семко з передмістя Івано-Франківська полюбляє читати, гратися з котиками та прогулянки з подружками… А у…
докладніше
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час війни
26 — 05 — 2023
/США
176
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час…
Минув рік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а ми й досі дивуємося тому факту, що люди з різних куточків світу…
докладніше
Дніпровські плавні,  окупація та наша Венеція
25 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
230
Дніпровські плавні, окупація та наша Венеція
Херсонські плавні –  найбільша природна ділянка Дніпра, яку не поглинули  рукотворні водосховища. Тут є багато видів…
докладніше
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
24 — 05 — 2023
/Херсон
144
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
Увірвавшись до Старої Збур'ївки,  окупанти почали грабувати все, що мало хоч якусь цінність і його можна було зрушити з місця.…
докладніше
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
23 — 05 — 2023
/Херсон
170
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
Херсонщина щодня зазнає артилерійських обстрілів, руйнується інфраструктура, підприємства, житло, гинуть мирні люди.  Зупинка в…
докладніше
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію священника на війні, соціальні проєкти і волонтерство
22 — 05 — 2023
/Херсон
99
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію…
Сергій Дмитрієв прослужив священником у херсонському Храмі Святої Варвари 12 років - до захоплення Криму російськими окупантами. Після…
докладніше
Як нас змінила окупація
19 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
170
Як нас змінила окупація
Вторгнення Росії, життя в окупації, боротьба з загарбниками разюче змінили ментальність наших співгромадян, спричинили у свідомості…
докладніше
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
15 — 05 — 2023
/Херсон
89
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
Ми вже звикли тримати в домашній аптечці необхідні ліки про запас та класти у тривожну валізку засоби для надання першої допомоги. Але…
докладніше
всі новини
youtube facebook