Будні чорнобаївського “оперативника”

У дев’ятій серії: село Чорнобаївка, Чорнобаївська громада Херсонської області.

Олега Анатолійовича Павлюковича знає вся Чорнобаївка, й він всіх знає, хоча село величеньке - майже 10 тисяч населення, понад 3 тисячі домівок.

Бо він вже з 2013 року працює старшим інспектором правопорядку та благоустрою сільради, а до того ще 10 років служив у Чорнобаївському відділенні міліції оперативником. Цікаво, що більшість місцевих досі “плутаються” - вважають його саме правоохоронцем, а не інспектором, - адже чоловік постійно патрулює вулиці або на велосипеді, або на мопеді, - дивиться за порядком, а якщо щось трапляється - першим з'являється на допомогу.

Хоча до компетенції Олега Анатолійовича відносяться переважно адміністративні справи: щоб люди сміття не викидали у громадських місцях чи не спалювали; собак тримали на подвір'ї; худобу випасали на пасовиськах; а торгували городиною чи молоком у спеціальних місцях з дотриманням санітарних та інших норм.

Голова Чорнобаївської громади Ігор Михайлович Дудар пишається тим, як відповідально, не дивлячись на родинні/дружні зв'язки та “регалії” односельців, інспектор ставиться до своїх обов'язків. Та із посмішкою згадує перші його “кроки” на посаді:

Коли Олег Анатолійович з’явився у нас в сільській раді, він не знав, де живу я, й мій заступник, і прийшов до наших сусідів. А там була якась купа побутового чи навіть будівельного матеріалу. Попросив, щоб прибрали, виписав повідомлення. Люди проігнорували, купа ще два дні лежала, тож він склав на них протокол. І сусіди, скажемо так, тоді дуже на нас із заступником образились.

Попервах Павлюковичу доводилося особисто виявляти порушення. Проте, з роками чорнобаївцям сподобалося жити в охайному середовищі, дихати чистим повітрям (а не задихатися від смороду палаючого сміття), та гуляти вулицями без побоювання. Тому самі стали телефонувати йому та повідомляти про негаразди.

Протоколів з часом стає все менше і менше - продовжує розмову про результати роботи інспектора Ігор Дудар. - Тому що люди вже знають, що є стала практика, а якщо щось порушили - одразу реагують на зауваження Олега Анатолійовича. А щодо інших прикладів... Я живу на околиці села, навпроти колишнього кар'єру, де взагалі весь час дуже багато було сміття. Тепер виходжу з будинку, і краєвиди вже не такі, як були раніше. Бо зараз там - все вкрите тільки травою.

Втім, люди часто звертаються до інспектора не лише з питань благоустрою та громадського порядку. А також, наприклад, у випадках домашнього насилля, через конфлікти/сварки з сусідами, за захистом дітей від булінгу, та навіть коли трапляється якась кримінальна подія. Бо він допоможе і порадою, й ефективну профілактичну бесіду з кривдниками проведе, якщо потрібно - проконсультує, як скласти заяву до поліції, а у випадках криміналу - розкриє злочин “по гарячих слідах”.

Щоправда, досвід та оперативність інспектора не завжди дають бажаний результат. Павлюкович досі із сумом згадує подію літа 2020-го:

Був розбійний напад на літню жінку років десь 80-ти. Все відбулося дуже швидко. Йшла з зупинки, її ззаду вдарили, забрали пакет з грошима - півтори тисячі там, техпаспорт на машину. Коли мені зателефонували, я був на місці події, як потім підрахував, - за дві з половиною хвилини. Але вже нікого не знайшов, тільки потерпілу. На жаль, нападника так і не впіймали.

Зазвичай злочинця вдається встановити швидко, бо село хоч і велике - проте всі “на видноті”.

А бувають й кумедні випадки. Зателефонував якось пізно ввечері чорнобаєвець у паніці - каже, пропало 30 качок, мабуть, хтось вкрав. Олег Анатолійович примчався на місце пригоди, а качки - на місці, просто забилися у куток, від дощу заховалися… 

Дивіться дев’яту серію інформаційного тележурналу виробництва UA: ХЕРСОН «Шерифи для нових громад», що виходила з 9 листопада 2020 по 25 січня 2021 року щопонеділка о 21:35 в ефірі UA: ХЕРСОН та всіх регіональних телеканалів Суспільного.

Програма «Шерифи для нових громад» — це історії про надзвичайних мешканців Херсонщини, які у своїх громадах дбають про правопорядок. Проєкт команди продакшн «Вгору» та «Шерифи для нових громад» відібрали торік на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним».

Більше цікавого на сайті «Шерифи для нових громад» (https://sheriffua.org/ ) та  Фейсбук сторінці https://www.facebook.com/ukrainiansheriff    

Підписуйтесь на наш канал, натисніть дзвіночок! І будете в курсі безпекових ініціатив в об’єднаних громадах

Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
315
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
279
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
291
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
270
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
277
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
313
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
404
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
300
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
350
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook