Як зареєструвати дитину на окупованій території
17 — 11 — 2022
/Херсон
3815
Олена Старюк
Олена Старюк
Автор
всі статті автора

Багато звернень до юристів громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» нині надходить від жителів тимчасово окупованих територій (у тому числі АР Крим та Севастополя). Серед іншого вони часто запитують, як зареєструвати дитину та оформити документи про її народження.

До речі, за нашими роз'ясненнями вже зареєстровано двоє немовлят з донедавна окупованого Херсона та Херсонської області.

Передусім нагадаємо: міністерство юстиції України спростило процедуру оформлення свідоцтва про народження, якщо дитина народилася та перебуває в окупованому населеному пункті*. Отже, тепер зареєструвати її та оформити документи про її народження можна дистанційно.

Для цього треба на адресу електронної пошти відділу ДРАЦС у Чернівецькій області info@cv.minjust.gov.ua надіслати сканкопії чи фотокопії таких документів:

  • заяви про державну реєстрацію народження (у довільній формі);
  • медичного висновку і медичного свідоцтва про народження – форма № 103/о (якщо немає можливості оформити документи державного зразка, може бути довідка довільної форми без печатки, її видає фахівець закладу охорони здоров’я).

Заява про державну реєстрацію народження має містити відомості про:

  • дитину (прізвище, ім’я та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місце народження);
  • матір та батька (за наявності) – прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та визнається Україною. Якщо батька немає, зазначаються лише його ім’я та по батькові.

Якщо батьки дитини не перебувають між собою у шлюбі, підписана ними заява про державну реєстрацію народження вважається їх спільною заявою про визнання батьківства.

Якщо заява про державну реєстрацію народження подається не батьками дитини чи одним з них, додатково зазначаються відомості про заявника (прізвище, ім’я, по батькові, реквізити паспорта або іншого документу, що посвідчує особу та визнається Україною).

Увага: свідоцтво про народження оформлюється та залишається у відділі ДРАЦС. А заявнику на адресу електронної пошти надсилають його скановану копію й роз’яснюється порядок подальшого отримання оригіналу свідоцтва про народження.

Зразок заяви можна завантажити тут.

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Довідково.* Процедура відбувається згідно з наказом Міністерства юстиції України «Про впорядкування відносин з державної реєстрації народження в умовах воєнного стану» від 03 вересня 2022 року. Отримані документи скеровуються до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, визначеного наказом Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ), для складання актового запису про народження в електронному вигляді та на паперових носіях без внесення відомостей щодо цього актового запису до Державного реєстру актів цивільного громадян.

Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у  матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
210
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
193
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
201
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
177
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
182
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
214
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
213
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
210
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
215
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook