Як зареєструвати дитину на окупованій території
17 — 11 — 2022
/Херсон
3222
Олена Старюк
Олена Старюк
Автор
всі статті автора

Багато звернень до юристів громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» нині надходить від жителів тимчасово окупованих територій (у тому числі АР Крим та Севастополя). Серед іншого вони часто запитують, як зареєструвати дитину та оформити документи про її народження.

До речі, за нашими роз'ясненнями вже зареєстровано двоє немовлят з донедавна окупованого Херсона та Херсонської області.

Передусім нагадаємо: міністерство юстиції України спростило процедуру оформлення свідоцтва про народження, якщо дитина народилася та перебуває в окупованому населеному пункті*. Отже, тепер зареєструвати її та оформити документи про її народження можна дистанційно.

Для цього треба на адресу електронної пошти відділу ДРАЦС у Чернівецькій області info@cv.minjust.gov.ua надіслати сканкопії чи фотокопії таких документів:

  • заяви про державну реєстрацію народження (у довільній формі);
  • медичного висновку і медичного свідоцтва про народження – форма № 103/о (якщо немає можливості оформити документи державного зразка, може бути довідка довільної форми без печатки, її видає фахівець закладу охорони здоров’я).

Заява про державну реєстрацію народження має містити відомості про:

  • дитину (прізвище, ім’я та (за наявності) по батькові, стать, дату народження, місце народження);
  • матір та батька (за наявності) – прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, громадянство, зареєстроване місце проживання (за наявності), реквізити паспорта або іншого документа, що посвідчує особу та визнається Україною. Якщо батька немає, зазначаються лише його ім’я та по батькові.

Якщо батьки дитини не перебувають між собою у шлюбі, підписана ними заява про державну реєстрацію народження вважається їх спільною заявою про визнання батьківства.

Якщо заява про державну реєстрацію народження подається не батьками дитини чи одним з них, додатково зазначаються відомості про заявника (прізвище, ім’я, по батькові, реквізити паспорта або іншого документу, що посвідчує особу та визнається Україною).

Увага: свідоцтво про народження оформлюється та залишається у відділі ДРАЦС. А заявнику на адресу електронної пошти надсилають його скановану копію й роз’яснюється порядок подальшого отримання оригіналу свідоцтва про народження.

Зразок заяви можна завантажити тут.

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Довідково.* Процедура відбувається згідно з наказом Міністерства юстиції України «Про впорядкування відносин з державної реєстрації народження в умовах воєнного стану» від 03 вересня 2022 року. Отримані документи скеровуються до відділу державної реєстрації актів цивільного стану, визначеного наказом Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м. Івано-Франківськ), для складання актового запису про народження в електронному вигляді та на паперових носіях без внесення відомостей щодо цього актового запису до Державного реєстру актів цивільного громадян.

Проєкт "Громадські центри права в Україні" реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у  матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Місточки між людьми та владою, або Оксана Глєбушкіна про діяльність своєї громадської організації під час війни
03 — 12 — 2022
/Херсон
42
Місточки між людьми та владою, або Оксана Глєбушкіна про діяльність своєї…
До війни херсонська громадська діячка, виконавча директорка громадської організації «Громадський центр «Нова генерація»»…
докладніше
Виплати ВПО при переїздах. Інфографіка
01 — 12 — 2022
/Херсон
30
Виплати ВПО при переїздах. Інфографіка
Допомогу внутрішнім переселенцям перестають платити після подання особою відповідної заяви. Це можна зробити в структурному…
докладніше
Як отримати компенсацію за зруйноване війною житло
30 — 11 — 2022
/Херсон
207
Як отримати компенсацію за зруйноване війною житло
Росія ракетними ударами руйнує енергетичну інфраструктуру України, розграбовує культурну спадщину. Але ще більше – знищує…
докладніше
Фронт допомоги Олександра Кобеця і Тетяни Шкодівської, або Як переселенці допомагають переселенцям і військовим
30 — 11 — 2022
/Херсон
51
Фронт допомоги Олександра Кобеця і Тетяни Шкодівської, або Як переселенці…
Якщо люди звикли допомагати іншим, то позбутися такого способу життя вони не можуть навіть тоді, коли самі потребують допомоги. Саме…
докладніше
Штрафи за несплату аліментів. Інфографіка
29 — 11 — 2022
/Херсон
58
Штрафи за несплату аліментів. Інфографіка
Якщо ви вчасно не сплачуєте аліменти, можете підпасти під штрафні санкції. Штраф накладають у відсотковому співвідношенні до…
докладніше
Спадкування під час воєнного стану
28 — 11 — 2022
/Херсон
290
Спадкування під час воєнного стану
Війна ще триває, багатьох людей хвилює, чи встигнуть вони оформити спадщину. Адже частина країни в окупації, у багатьох населених…
докладніше
Як допомагають наближати нашу перемогу херсонські гіди-волонтери
28 — 11 — 2022
/Херсон
86
Як допомагають наближати нашу перемогу херсонські гіди-волонтери
Не тільки військові, а й цивільне населення Херсонщини боролося й бореться за Україну на своєму – громадянському фронті.…
докладніше
Як оформити субсидію у 2022 році
26 — 11 — 2022
/Херсон
37
Як оформити субсидію у 2022 році
Під час опалювального сезону не всі українці можуть сплачувати комунальні послуги у повному обсязі, тому для них передбачена допомога…
докладніше
Український південь на захисті України
25 — 11 — 2022
/Херсон
376
Український південь на захисті України
Війна посилила рівень відповідальності в багатьох українців, які стали на захист нашої держави. Чимало херсонців та мешканців…
докладніше
всі новини
youtube facebook