На Херсонщині приступив до виконання обов'язків перший поліцейський офіцер громади
28 — 10 — 2021
/Херсон
920
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

У Хрестівській територіальній громаді Херсонщини почав працювати перший в області поліцейський офіцер громади, ним став Ігор Кузнєцов. ПОГ обслуговуватиме мешканців сіл та селищ Долинське, Хрестівка, Світле, Надеждівка, Новонаталівка, Наталівка, Шевченка, Маячинка та Рогачинка. Відтепер понад 6 тисяч жителів громади можуть звернутися за поліцейськими послугами на місці проживання.

Одночасно у селі Долинське відкрили поліцейську станцію, де працюватиме Ігор Кузнєцов.

Фото зі сторінки Хрестівської ТГ у Фейсбук

Перший поліцейський офіцер громади Херсонщини - Ігор Кузнєцов.

Карта Хрестівської територіальної громади

За словами заступника начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області Дениса Захарченка, це найкраща станція, що є сьогодні на Херсонщині.

Фото Інтернет

Поліцейська станція обладнана усім необхідним: є службовий кабінет, кімнати для прийому громадян та відпочинку; у службовому кабінеті на окремий монітор виведено зображення з 11 камер зовнішнього відеоспостереження, розташованих у с. Долинське.

Як ми вже писали, раніше, до об’єднання, при сільрадах Долинського, Хрестівки, Надеждівки, Новонаталівки та Шевченки були «опорники» - громадські помічники дільничних, начальники опорних пунктів. Вони отримували зарплату з місцевих бюджетів і допомагали правоохоронцям у профілактичній роботі, підтримуючи порядок та безпеку. Але в результаті реформ такий вид взаємодії цивільних з поліцією зник, тож усіх опорників скоротили. Також значно скоротилася чисельність дільничних. На початок реформування правоохоронних органів у 2014 році в області було 373 дільничних, які працювали безпосередньо «у полях», тобто з місцевими жителями. Загалом, із керівниками, у службі превенції було 425 офіцерів. Наразі, у 2021 році, «польових» дільничних – 165, загалом – 185. Тобто, чисельність скоротилася більше ніж удвічі.

У результаті місцевий дільничний обслуговував не лише Хрестівську ТГ, а й пів колишнього Чаплинського району - величезну територію. А інспектора ювенальної превенції там взагалі вже років п’ять немає – вакансія вільна. Звісно, це зовсім не покращувало криміногенну ситуацію та безпеку для дітей зокрема. Тому Хрестівська ТГ вирішила взяти участь у державному проєкті “Поліцейський офіцер громади” позачергово, - тобто не чекати, коли проєкт дійде до Херсонщини. Але для цього громада мала не лише забезпечити майбутнього ПОГа обладнаним для роботи приміщенням, а й за власний кошт купити йому службову автівку. Такі витрати для бюджету громади “непосильні”. Проте у Хрестівській ТГ ґрунтовно підійшли до цього питання й об’єднали зусилля громадськості, органів самоврядування та бізнесу. До реалізації проєкту долучилися товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Долинське», «Агропродукт, ЛТД», та громадські організації - «Благодійний фонд Володимира Хвостова», громадська організація «Долинська громада».

Заступник директора ТОВ "Торговий дом "Долинское" Валентин Чечетов спеціально їздив до Дніпропетровщини, щоб на власні очі пересвідчиться, як працюють ПОГи, яка від них користь. Спілкувався з самими офіцерами, з головами громад, просто з місцевими жителями. В результаті власник товариства Володимир Хвостов погодився допомогти хрестівцям «отримати» свого ПОГа – долучитися до реконструкції колишнього опорного пункту в поліцейську станцію та придбати автівку. Крім того, вирішили створити з робітників «Торгового дому» громадське формування охорони порядку і державного кордону «Долинська варта». Адже одному ПОГу буде важко самотужки впоратися з усіма завданнями, йому потрібна допомога населення.

Товариство також забезпечило членів ГФ формою та засобами захисту.

На посаду поліцейського офіцера Хрестівської громади претендувало декілька правоохоронців. Спочатку хрестівці більше схилялися до кандидатури дільничного, який обслуговував їх територію, - людина порядна, відповідальна, завжди, якщо може, відгукується на виклики. Та на питання, чи вболівають вони за нього, голова Хрестівської ТГ Сергій Хільченко відповів: "Хто виграє конкурс, той хай і буде. Так – чесно".

Виграв конкурс Ігор Кузнєцов, який за роки служби працював й дільничним, й старшим інспектором-черговим, й інспектором з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи сектора превенції Чаплинського відділення поліції.

Заступниця голови громади Ірина Наумова, яка представляла інтереси Хрестівської ТГ у першому етапі відбору, – співбесіди членів міжрегіональній комісії з кандидатами, - поділилася:

- Співбесіда так побудована, що це не екзамен, а просто розмова, - дуже цікавий сценарій. І питання кандидату ставили прості, про його роботу. Але, працюючи у нас в громаді 7 років, наш дільничний не зміг навести жодного прикладу, коли у нього випали найважчий і найлегший робочі дні, які показові випадки були. Не зміг навести жодного конкретного прикладу. Нічого не зміг сказати. Запитали, навіщо йде ПОГом, - знаєте, що відповів? Його цікавить власна стабільність! Питають: а у вас що, зараз немає зарплати? – Є. Стабільна робота? – Є. Чому тоді вирішили, що буде краще? – Мовчить. А інший кандидат, наприклад, наводив дуже багато випадків, що трапилися в нашій громаді, детально проаналізував ту аварію, коли загинув наш Асманов (старійшина турків-месхетинців), навіть про дорожні знаки згадав. Він у нас ніколи не працював, але тут його батьки живуть, і він цікавиться життям громади. Тобто, якщо людина дійсно знає, що вона робить, для чого, і чому прийшла на ПОГа – було дуже просто відповісти на всі питання і набрати більше балів".

Як поліцейський офіцер громади Ігор Кузнєцов також виконуватиме функції дільничного, але, крім цього, має додаткові повноваження: як інспектор ювенальної превенції, як представник дозвільної служби, а головне – має повноваження контролювати безпеку на дорозі та складати протоколи на п’яничок за кермом.

Відкриття поліцейської станції

Відео зі сторінки Поліція Херсонської області у Фейсбук

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
У Херсоні створили анімаційні ролики на виклики часу для дітей
27 — 12 — 2021
/Херсон
667
У Херсоні створили анімаційні ролики на виклики часу для дітей
Команда проєкту “Шерифи для нових громад” презентує три мультфільми для дітей про булінг, кібербулінг та домашнє насилля. Кадр з…
докладніше
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
20 — 12 — 2021
/Аналітичні статті
495
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
Заборонні приписи, профілактичні бесіди з домашніми кривдниками фахівців соціальних служб та правоохоронців, штрафи та навіть…
докладніше
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
20 — 12 — 2021
/Миколаїв
546
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
У Миколаївській області презентували відкриття другого в Україні центру по роботі з дітьми, які постраждали від злочинів чи стали їх…
докладніше
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії домашньому насиллю
17 — 12 — 2021
/Херсон
508
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії…
Освітяни, профільні соціальні служби Генічеської територіальної громади та правоохоронці домовилися захищати інтереси та права дітей…
докладніше
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
15 — 12 — 2021
/Харків
694
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
За останні чотири роки у Нововодолазькій селищній громаді Харківської області я бував неодноразово. Влаштовував показ документальної…
докладніше
“Булер” у генічеській гімназії
13 — 12 — 2021
/Херсон
528
“Булер” у генічеській гімназії
Дев’ятикласники гімназії міста Генічеська дивилися та обговорювали документальну стрічку “Булер” й вчилися протистояти…
докладніше
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
01 — 12 — 2021
/Херсон
643
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
У 2021 році фінансовий внесок органів місцевого самоврядування Херсонщини у забезпечення громадських робіт за проєктом «Шерифи»…
докладніше
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
26 — 11 — 2021
/Херсон
737
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
Звідки «береться» булінг/кібербулінг? Як він проявляється? Що з цим робити? Й при чому тут домашнє насилля? Про це й не тільки…
докладніше
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA отримали подяки від Херсонської ЗОШ №36
01 — 11 — 2021
/Херсон
548
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA…
Педагоги херсонської школи №36 звернулися до координаторки проєкту “Шерифи для нових громад”, голови благодійного фонду…
докладніше
всі новини
youtube facebook