На Херсонщині приступив до виконання обов'язків перший поліцейський офіцер громади
28 — 10 — 2021
/Херсон
2294
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

У Хрестівській територіальній громаді Херсонщини почав працювати перший в області поліцейський офіцер громади, ним став Ігор Кузнєцов. ПОГ обслуговуватиме мешканців сіл та селищ Долинське, Хрестівка, Світле, Надеждівка, Новонаталівка, Наталівка, Шевченка, Маячинка та Рогачинка. Відтепер понад 6 тисяч жителів громади можуть звернутися за поліцейськими послугами на місці проживання.

Одночасно у селі Долинське відкрили поліцейську станцію, де працюватиме Ігор Кузнєцов.

Фото зі сторінки Хрестівської ТГ у Фейсбук

Перший поліцейський офіцер громади Херсонщини - Ігор Кузнєцов.

Карта Хрестівської територіальної громади

За словами заступника начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області Дениса Захарченка, це найкраща станція, що є сьогодні на Херсонщині.

Фото Інтернет

Поліцейська станція обладнана усім необхідним: є службовий кабінет, кімнати для прийому громадян та відпочинку; у службовому кабінеті на окремий монітор виведено зображення з 11 камер зовнішнього відеоспостереження, розташованих у с. Долинське.

Як ми вже писали, раніше, до об’єднання, при сільрадах Долинського, Хрестівки, Надеждівки, Новонаталівки та Шевченки були «опорники» - громадські помічники дільничних, начальники опорних пунктів. Вони отримували зарплату з місцевих бюджетів і допомагали правоохоронцям у профілактичній роботі, підтримуючи порядок та безпеку. Але в результаті реформ такий вид взаємодії цивільних з поліцією зник, тож усіх опорників скоротили. Також значно скоротилася чисельність дільничних. На початок реформування правоохоронних органів у 2014 році в області було 373 дільничних, які працювали безпосередньо «у полях», тобто з місцевими жителями. Загалом, із керівниками, у службі превенції було 425 офіцерів. Наразі, у 2021 році, «польових» дільничних – 165, загалом – 185. Тобто, чисельність скоротилася більше ніж удвічі.

У результаті місцевий дільничний обслуговував не лише Хрестівську ТГ, а й пів колишнього Чаплинського району - величезну територію. А інспектора ювенальної превенції там взагалі вже років п’ять немає – вакансія вільна. Звісно, це зовсім не покращувало криміногенну ситуацію та безпеку для дітей зокрема. Тому Хрестівська ТГ вирішила взяти участь у державному проєкті “Поліцейський офіцер громади” позачергово, - тобто не чекати, коли проєкт дійде до Херсонщини. Але для цього громада мала не лише забезпечити майбутнього ПОГа обладнаним для роботи приміщенням, а й за власний кошт купити йому службову автівку. Такі витрати для бюджету громади “непосильні”. Проте у Хрестівській ТГ ґрунтовно підійшли до цього питання й об’єднали зусилля громадськості, органів самоврядування та бізнесу. До реалізації проєкту долучилися товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Долинське», «Агропродукт, ЛТД», та громадські організації - «Благодійний фонд Володимира Хвостова», громадська організація «Долинська громада».

Заступник директора ТОВ "Торговий дом "Долинское" Валентин Чечетов спеціально їздив до Дніпропетровщини, щоб на власні очі пересвідчиться, як працюють ПОГи, яка від них користь. Спілкувався з самими офіцерами, з головами громад, просто з місцевими жителями. В результаті власник товариства Володимир Хвостов погодився допомогти хрестівцям «отримати» свого ПОГа – долучитися до реконструкції колишнього опорного пункту в поліцейську станцію та придбати автівку. Крім того, вирішили створити з робітників «Торгового дому» громадське формування охорони порядку і державного кордону «Долинська варта». Адже одному ПОГу буде важко самотужки впоратися з усіма завданнями, йому потрібна допомога населення.

Товариство також забезпечило членів ГФ формою та засобами захисту.

На посаду поліцейського офіцера Хрестівської громади претендувало декілька правоохоронців. Спочатку хрестівці більше схилялися до кандидатури дільничного, який обслуговував їх територію, - людина порядна, відповідальна, завжди, якщо може, відгукується на виклики. Та на питання, чи вболівають вони за нього, голова Хрестівської ТГ Сергій Хільченко відповів: "Хто виграє конкурс, той хай і буде. Так – чесно".

Виграв конкурс Ігор Кузнєцов, який за роки служби працював й дільничним, й старшим інспектором-черговим, й інспектором з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи сектора превенції Чаплинського відділення поліції.

Заступниця голови громади Ірина Наумова, яка представляла інтереси Хрестівської ТГ у першому етапі відбору, – співбесіди членів міжрегіональній комісії з кандидатами, - поділилася:

- Співбесіда так побудована, що це не екзамен, а просто розмова, - дуже цікавий сценарій. І питання кандидату ставили прості, про його роботу. Але, працюючи у нас в громаді 7 років, наш дільничний не зміг навести жодного прикладу, коли у нього випали найважчий і найлегший робочі дні, які показові випадки були. Не зміг навести жодного конкретного прикладу. Нічого не зміг сказати. Запитали, навіщо йде ПОГом, - знаєте, що відповів? Його цікавить власна стабільність! Питають: а у вас що, зараз немає зарплати? – Є. Стабільна робота? – Є. Чому тоді вирішили, що буде краще? – Мовчить. А інший кандидат, наприклад, наводив дуже багато випадків, що трапилися в нашій громаді, детально проаналізував ту аварію, коли загинув наш Асманов (старійшина турків-месхетинців), навіть про дорожні знаки згадав. Він у нас ніколи не працював, але тут його батьки живуть, і він цікавиться життям громади. Тобто, якщо людина дійсно знає, що вона робить, для чого, і чому прийшла на ПОГа – було дуже просто відповісти на всі питання і набрати більше балів".

Як поліцейський офіцер громади Ігор Кузнєцов також виконуватиме функції дільничного, але, крім цього, має додаткові повноваження: як інспектор ювенальної превенції, як представник дозвільної служби, а головне – має повноваження контролювати безпеку на дорозі та складати протоколи на п’яничок за кермом.

Відкриття поліцейської станції

Відео зі сторінки Поліція Херсонської області у Фейсбук

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
320
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
283
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
293
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
273
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
282
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
316
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
410
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
302
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
353
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook