Новотроїцька ТГ: один район-одна громада
27 — 09 — 2021
/Херсон
911
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Одним з переможців конкурсу на отримання допомоги експертів команди проєкту “Шерифи для нових громад” в розробці місцевих Програм безпеки стала Новотроїцька територіальна громада Херсонської області.

Зліва направо: Керівниця проєкту Наталія Бімбірайте, заступниця селищного голови Новотроїцької ТГ Наталія Солтановська та юристка проєкту Олена Старюк.

Це одна з найбільших за розмірами громада країни, до того ж вздовж узбережжя межує з окупованим Кримом.

Утворилася громада лише минулого року. Херсонська облдержадміністрація подавала до Мінрегіону два варіанти децентралізації Новотроїцького району: за першим район ділився на чотири громади, за другим - об’єднувався в одну. В результаті обрали другий варіант: один район - одна громада.

Під час знайомства команди проєкту “Шерифи для нових громад” з представниками громад-переможниць, заступниця селищного голови Новотроїцької ТГ Наталія Солтановська пояснила:

- У нас 44 населених пункти, 34 500 жителів. Величезна територія, населення “розкидане”. Історично у нас людей селили не біля промисловості, а приєднували село до землі, яку потрібно було обробляти. Тому між населеними пунктами доволі велика відстань, є й 53, й 70 км. Раніше серед 490 районів країни ми займали по території 11 місце. Перед нами з області йшов другим за розмірами Голопристанський, на четвертому місці - Генічеський. Тепер більшість районів поділилися на громади, окрім Генічеського. Тобто ми в країні другі за територією серед громад. А якщо не рахувати водні території Генічеської ТГ, то сушею - найбільші.

Прямого контакту з Кримом, тобто контрольних пунктів в'їзду/виїзду тут немає. Але з одного боку громада межує з Чаплинською ТГ, де є пункт в'їзду/виїзду, з іншого з Генічеською ТГ, де на Чонгарі також є КПВВ. Але на чонгарському пункті Новотроїцька ТГ облаштувала свій ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) і там працюють фахівці громади.

Навчальні стрільби зі стрілецької зброї прикордонного загону 24 вересня в 7 км від села Благовіщенка Новотроїцької ТГ.

- Хоча раніше у нас була переправа через Сиваш. Люди пішки бігали до Криму, - пояснює Наталія Солтановська. - Та у 2014 році перехід замінували. Хто замінував – невідомо, чи то з нашої сторони, чи то з тієї. Але у прикордонників, які тут у нас наразі перебувають, карти мінування немає. Просто й наші, й та сторона знають - перехід заміновано. Втім, люди загрози не відчувають, можливо тому, що транспортного коридору, активного руху у нас немає. Минулого місяця робили анкетування у громадах, які межують з окупованим півостровом. У Чаплинці, Генічеську у людей через те значний рівень тривоги, десь на 1-2 позиціях. А у наших - десь на 11-12-тих позиціях, геть не хвилюються. Живуть собі розміреним життям, обробляють землю. Й децентралізація на них не сильно позначилася - їх не поділили, залишили як було, в одному районі.

На території немає великих виробництв. З роботи, крім полів - бюджетна сфера, сфера обслуговування та торгівля. Ще особливість громади - немає старостинських округів, а є наймані старости, прикріплені до сіл. Загалом – 17 старостів, там де були сільські ради.

А найцікавіше - тут донині офіційно є помічники дільничних, їх оформили через спеціальну програму громади й виділяють з місцевого бюджету кошти на їх зарплатню. Загалом - 9 помічників дільничних. Крім того, тісно співпрацюють з Центром зайнятості за програмою «Шерифи» й наразі в громаді працює ще 7 інструкторів з інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку - так офіційно називається такий вид громадських робіт.

То ж громада зацікавлена в розробці Програми безпеки та включення безпекових ініціатив до Стратегії розвитку, підсумувала пані Наталія.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Наслідки підриву Каховської ГЕС
08 — 06 — 2023
/Аналітичні статті
133
Наслідки підриву Каховської ГЕС
Підрив росіянами Каховської ГЕС відбувся в ніч на 6 червня. Вода швидко виходить із водосховища, уже йде термінова евакуація, люди…
докладніше
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка допомагає військовим
31 — 05 — 2023
/Івано-Франківськ
139
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка…
Звичайна дівчинка Злата Семко з передмістя Івано-Франківська полюбляє читати, гратися з котиками та прогулянки з подружками… А у…
докладніше
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час війни
26 — 05 — 2023
/США
176
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час…
Минув рік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а ми й досі дивуємося тому факту, що люди з різних куточків світу…
докладніше
Дніпровські плавні,  окупація та наша Венеція
25 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
230
Дніпровські плавні, окупація та наша Венеція
Херсонські плавні –  найбільша природна ділянка Дніпра, яку не поглинули  рукотворні водосховища. Тут є багато видів…
докладніше
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
24 — 05 — 2023
/Херсон
143
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
Увірвавшись до Старої Збур'ївки,  окупанти почали грабувати все, що мало хоч якусь цінність і його можна було зрушити з місця.…
докладніше
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
23 — 05 — 2023
/Херсон
170
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
Херсонщина щодня зазнає артилерійських обстрілів, руйнується інфраструктура, підприємства, житло, гинуть мирні люди.  Зупинка в…
докладніше
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію священника на війні, соціальні проєкти і волонтерство
22 — 05 — 2023
/Херсон
99
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію…
Сергій Дмитрієв прослужив священником у херсонському Храмі Святої Варвари 12 років - до захоплення Криму російськими окупантами. Після…
докладніше
Як нас змінила окупація
19 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
169
Як нас змінила окупація
Вторгнення Росії, життя в окупації, боротьба з загарбниками разюче змінили ментальність наших співгромадян, спричинили у свідомості…
докладніше
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
15 — 05 — 2023
/Херсон
89
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
Ми вже звикли тримати в домашній аптечці необхідні ліки про запас та класти у тривожну валізку засоби для надання першої допомоги. Але…
докладніше
всі новини
youtube facebook