Новотроїцька ТГ: один район-одна громада
27 — 09 — 2021
/Херсон
2195
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Одним з переможців конкурсу на отримання допомоги експертів команди проєкту “Шерифи для нових громад” в розробці місцевих Програм безпеки стала Новотроїцька територіальна громада Херсонської області.

Зліва направо: Керівниця проєкту Наталія Бімбірайте, заступниця селищного голови Новотроїцької ТГ Наталія Солтановська та юристка проєкту Олена Старюк.

Це одна з найбільших за розмірами громада країни, до того ж вздовж узбережжя межує з окупованим Кримом.

Утворилася громада лише минулого року. Херсонська облдержадміністрація подавала до Мінрегіону два варіанти децентралізації Новотроїцького району: за першим район ділився на чотири громади, за другим - об’єднувався в одну. В результаті обрали другий варіант: один район - одна громада.

Під час знайомства команди проєкту “Шерифи для нових громад” з представниками громад-переможниць, заступниця селищного голови Новотроїцької ТГ Наталія Солтановська пояснила:

- У нас 44 населених пункти, 34 500 жителів. Величезна територія, населення “розкидане”. Історично у нас людей селили не біля промисловості, а приєднували село до землі, яку потрібно було обробляти. Тому між населеними пунктами доволі велика відстань, є й 53, й 70 км. Раніше серед 490 районів країни ми займали по території 11 місце. Перед нами з області йшов другим за розмірами Голопристанський, на четвертому місці - Генічеський. Тепер більшість районів поділилися на громади, окрім Генічеського. Тобто ми в країні другі за територією серед громад. А якщо не рахувати водні території Генічеської ТГ, то сушею - найбільші.

Прямого контакту з Кримом, тобто контрольних пунктів в'їзду/виїзду тут немає. Але з одного боку громада межує з Чаплинською ТГ, де є пункт в'їзду/виїзду, з іншого з Генічеською ТГ, де на Чонгарі також є КПВВ. Але на чонгарському пункті Новотроїцька ТГ облаштувала свій ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) і там працюють фахівці громади.

Навчальні стрільби зі стрілецької зброї прикордонного загону 24 вересня в 7 км від села Благовіщенка Новотроїцької ТГ.

- Хоча раніше у нас була переправа через Сиваш. Люди пішки бігали до Криму, - пояснює Наталія Солтановська. - Та у 2014 році перехід замінували. Хто замінував – невідомо, чи то з нашої сторони, чи то з тієї. Але у прикордонників, які тут у нас наразі перебувають, карти мінування немає. Просто й наші, й та сторона знають - перехід заміновано. Втім, люди загрози не відчувають, можливо тому, що транспортного коридору, активного руху у нас немає. Минулого місяця робили анкетування у громадах, які межують з окупованим півостровом. У Чаплинці, Генічеську у людей через те значний рівень тривоги, десь на 1-2 позиціях. А у наших - десь на 11-12-тих позиціях, геть не хвилюються. Живуть собі розміреним життям, обробляють землю. Й децентралізація на них не сильно позначилася - їх не поділили, залишили як було, в одному районі.

На території немає великих виробництв. З роботи, крім полів - бюджетна сфера, сфера обслуговування та торгівля. Ще особливість громади - немає старостинських округів, а є наймані старости, прикріплені до сіл. Загалом – 17 старостів, там де були сільські ради.

А найцікавіше - тут донині офіційно є помічники дільничних, їх оформили через спеціальну програму громади й виділяють з місцевого бюджету кошти на їх зарплатню. Загалом - 9 помічників дільничних. Крім того, тісно співпрацюють з Центром зайнятості за програмою «Шерифи» й наразі в громаді працює ще 7 інструкторів з інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку - так офіційно називається такий вид громадських робіт.

То ж громада зацікавлена в розробці Програми безпеки та включення безпекових ініціатив до Стратегії розвитку, підсумувала пані Наталія.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
1080
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
1016
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
980
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
979
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
1325
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
1266
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
1419
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
1033
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
1250
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook