“Живі радари” Монреаля
26 — 11 — 2020
/Канада
1333
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

У Канаді по вулицях поряд зі школами ходять “живі радари”, а популярні рок-групи допомагають формувати в молоді культурну поведінку на дорозі.

Сержант групи спецпризначення поліції Монреаля, представник Канадської поліцейської місії в Україні Стів Хорват

Сержант групи спецпризначення поліції Монреаля, представник Канадської поліцейської місії в Україні Стів Хорват розповів, як у них поліція залучає ресурси громади для вирішення спільних безпекових питань.

За словами Стіва Хорвата, найбільше проблем на дорогах Монреаля та у Квебеці створюють водії віком 16-22 роки. І хоча їх всього 10% від всіх кермувальників, за статистикою, саме на їх “рахунку” 40% аварій. Ще гірше, що 30% смертей на дорогах трапляються також саме з вини представників цієї вікової групи.

Достукатися до молоді, вплинути на їх поведінку було дуже важко. Та, як це не прикро казати, у цьому допомогла загибель їх ровесника, хлопця з Квебеку на ім'я Метью.

- Метью розбився (його друг знімав це на відео) на швидкості понад 200 км/год, - розповів Стів. - Батько Метью був медиком, першим приїхав на виклик і побачив, що сталося з сином... Згодом поліція звернулася до родини з проханням використати запис трагедії, а потім - до найпопулярнішого в цьому віковому колі рок-гурту, який попросили написати пісню до відео. Пісня стала лейтмотивом компанії “Від геройства до загибелі”. І ця кампанія виявилася серед молоді найвпливовішою.

Друга за впливовістю кампанія стала ефективною також завдяки співпраці правоохоронних органів, освітян і бізнесу. Вона стосується безпеки дорожнього руху поряд із навчальними закладами. Як розповів представник Канадської поліцейської місії в Україні, у них була дуже велика проблема з перевищенням швидкості біля шкіл.

Щоб знайти рішення, поліцейські зустрілися разом з представниками громади та зі шкільними комітетами. Ресурсів обладнати лежачих поліцейських поряд із кожним закладом не було. Тому вирішили встановити вимірювачі швидкості на сонячних панелях. До проєкту залучили приватний сектор, тобто підприємців, а для встановлення радарів - транспортний відділ міста Монреаль. Пристрої в реальному часі сигналізують водію, як він їде: якщо дотримується швидкості – йому посміхається з екрана зелене обличчя, якщо перевищує – з’являється сердите червоне. Але очікуваного результату не досягли. Ефект, як каже пан Стів, “був не дуже”.

Тоді спробували використати так звані «живі радари». Тепер з радарами, які показують водіям реальну швидкість, вздовж вулиці ходять учні шкіл.

І така практика дуже вплинула на водіїв. Бо вони бачать реальну людину, життя якої ставлять під загрозу.

P.S.

Досвідом ефективних програм щодо безпеки на дорогах Стів Хорват поділився під час другої серії панельних дискусій онлайн «Взаємодія поліції та громади в Україні: будуємо діалог і синергію стейкхолдерів».

Запис другої серії панельних дискусій онлайн «Взаємодія поліції та громади в Україні: будуємо діалог і синергію стейкхолдерів» можна знайти за посиланням.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Наслідки підриву Каховської ГЕС
08 — 06 — 2023
/Аналітичні статті
131
Наслідки підриву Каховської ГЕС
Підрив росіянами Каховської ГЕС відбувся в ніч на 6 червня. Вода швидко виходить із водосховища, уже йде термінова евакуація, люди…
докладніше
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка допомагає військовим
31 — 05 — 2023
/Івано-Франківськ
138
Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка…
Звичайна дівчинка Злата Семко з передмістя Івано-Франківська полюбляє читати, гратися з котиками та прогулянки з подружками… А у…
докладніше
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час війни
26 — 05 — 2023
/США
176
Фітнес тренер із Північної Кароліни став українським волонтером під час…
Минув рік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а ми й досі дивуємося тому факту, що люди з різних куточків світу…
докладніше
Дніпровські плавні,  окупація та наша Венеція
25 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
229
Дніпровські плавні, окупація та наша Венеція
Херсонські плавні –  найбільша природна ділянка Дніпра, яку не поглинули  рукотворні водосховища. Тут є багато видів…
докладніше
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
24 — 05 — 2023
/Херсон
143
Віктор Кривобородько: «Окупанти влаштували на мене справжнє полювання»
Увірвавшись до Старої Збур'ївки,  окупанти почали грабувати все, що мало хоч якусь цінність і його можна було зрушити з місця.…
докладніше
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
23 — 05 — 2023
/Херсон
170
Робота під обстрілами - з нервами, але без паніки
Херсонщина щодня зазнає артилерійських обстрілів, руйнується інфраструктура, підприємства, житло, гинуть мирні люди.  Зупинка в…
докладніше
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію священника на війні, соціальні проєкти і волонтерство
22 — 05 — 2023
/Херсон
99
Головний капелан територіальної оборони ЗСУ Сергій Дмитрієв про місію…
Сергій Дмитрієв прослужив священником у херсонському Храмі Святої Варвари 12 років - до захоплення Криму російськими окупантами. Після…
докладніше
Як нас змінила окупація
19 — 05 — 2023
/Аналітичні статті
169
Як нас змінила окупація
Вторгнення Росії, життя в окупації, боротьба з загарбниками разюче змінили ментальність наших співгромадян, спричинили у свідомості…
докладніше
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
15 — 05 — 2023
/Херсон
89
Як подбати про себе у разі стресу: вправи для самодопомоги в інфографіці
Ми вже звикли тримати в домашній аптечці необхідні ліки про запас та класти у тривожну валізку засоби для надання першої допомоги. Але…
докладніше
всі новини
youtube facebook