Новобузька громада повертає «Правопорядок»
29 — 08 — 2020
/Миколаїв
150
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

До останнього часу в Новобузькій об'єднаній територіальній громаді Миколаївської області було лише одне комунальне підприємство, - “Добробут”, на яке покладалися, у тому числі, питання благоустрою та правопорядку. Але влітку цього року депутати проголосували за створення окремої комунальної організації “Правопорядок” - для запобігання та припинення адміністративних порушень і злочинів.

Поки в громаді немає інспекторів з охорони громадського порядку та громадської безпеки, у рейдах з представниками управління Держпродспоживслужби та поліції щодо запобігання поширенню COVID-19 беруть участь працівники й депутати міської ради. ( Фото зі сторінки громади у Фейсбук )

Як пояснив керівник КП “Добробут” Олександр Кияновський, в їх штаті дійсно є робітник з благоустрою. Але він доглядає переважно за тим, щоб люди не засмічували вулиці, прибудинкові ділянки, щоб собак тримали на подвір'ях тощо. Якщо люди ігнорують його зауваження - викликає поліцію для складання протоколу. А профілактика та припинення інших правопорушень до його обов’язків взагалі не входять. Але раніше, ще до реформ, при міськраді діяла спеціалізована комунальна організація “Правопорядок”. Її співробітники й бешкетників заспокоювали, і в сімейних чварах розбиралися, а за необхідності - виписували адмінпротоколи.

До речі, про ту Новобузьку КО “Правопорядок” згадується в судовому рішенні від 2014 року - керівник організації зупинив хулігана до приїзду правоохоронців, тобто провів громадське затримання.

За матеріалами справи, обнародуваними в Єдиному реєстрі судових рішень, подія сталася прямо в приміщенні Новобузькій міській ради.

Місцевий житель Ігор К. разом із матір’ю прийшли з одного і того ж приводу - з’ясувати подробиці завезення вугілля для опалення їхнього будинку. Однак мати написала письмову заяву до міського голови напередодні, а пан Ігор - у цей день зранку. Але їм після обіду надали не дві окремі відповіді, а одну на двох. Цей факт чоловіка вкрай обурив.

Пан Ігор “залетів” до приймальні міського голови, репетував, пересипаючи слова нецензурною лайкою, що на їх заяви відповіді дали не в повному обсязі. І при тому так грюкав по столу секретарки, аж папка з документами впала на підлогу та порвалася, а папери розсипались.

На галас зі свого кабінету до приймальні вийшов міський голова, намагався чоловіка сам заспокоїти, але марно. Тоді попросив працівників викликати правоохоронців. Після цього пан Ігор ще дужче розлютився - кинувся до мера, схопив його за одяг, вдарив долонею в груди. Люди, які на той час теж перебували в приймальній, намагалися відтягнути чоловіка від голови та заспокоїти. З великими зусиллями витіснили бешкетника до вестибюлю, але той не припиняв лаятися та битися.

У цей час на шум прибіг керівник КО «Правопорядок» (його кабінет був на іншому поверсі) і притиснув порушника до перил сходів. Той пручався-пручався, та поступово заспокоївся. Після цього його змогли вивести на вулицю, де передали в руки правоохоронців.

За таку поведiнку Ігор К. отримав два роки позбавлення волі (ч. 3 ст. 296   Кримінального Кодексу України - хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку, пов'язане з опором представникові влади або громадськості, який виконує обов'язки з охорони громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії, - карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років).

Але потім міська рада була вимушена ліквідувати КО “Правопорядок” - через брак коштів.

Одразу після об'єднання в громаді знову заговорили про необхідність такої структури. Ще на початку цього року депутати планували виділити 4 млн. грн вільних залишків міського бюджету на придбання спецтехніки для зачистки смітників, створення комунальної установи «Правопорядок», та на інші послуги для покращення інфраструктури міста. Але до громади за допомогою звернулася райрада - їм не вистачало фінансування для бюджетних установ району. Тому кошти вирішили перенаправити на утримання тих закладів та на заробітну плату їх працівників, адже вони - теж жителі громади.

Втім, у Новобузькій ОТГ вже перейшли від намірів до справи. У липні під час сесії міської ради VІІ скликання під головуванням міського голови Максима Лагодієнка знову створено комунальну організацію «Правопорядок» і затверджено її Статут. У штаті організації передбачено, крім керівника та бухгалтера (на півставки), один інспектор з контролю за дотриманням правил благоустрою території міста і троє інспекторів з охорони громадського порядку та громадської безпеки.

Довідкове:

Новобузька ОТГ Новобузького району Миколаївської області розташована за 105 км від обласного центру. Створена в результаті об’єднання Новобузької та Новомихайлівської рад влітку 2019 року. До складу громади входить 10 населених пунктів: м. Новий Буг, с. Станційне, с. Загальна Користь, с. Петрівка, с. Добра Воля, с. Новосілля, с. Новомихайлівка, с. Новодмитрівка, с. Анастасіївка, с. Григорівка. Адміністративний центр - місто Новий Буг. Площа громади 362,4 км2 (5 257 га). Постійне населення Новобузької ОТГ складає 18911 особи. Серед працездатних офіційно працевлаштовані лише 26%.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоровя” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
Білоцерківські феномени
21 — 09 — 2020
/Полтава
101
Білоцерківські феномени
Коли організація громадської безпеки стає не тільки проблемою для місцевої влади, а й справою кожного мешканця, в тому числі і…
докладніше
Добра справа і вражаючі результати “Big Brothers Big Sisters”
17 — 09 — 2020
/США
120
Добра справа і вражаючі результати “Big Brothers Big Sisters”
  Будь-якій людині, тим більше дитині, потрібне спілкування. Без нього діти ростуть невпевненими і замкнутими. Самотність є…
докладніше
«Агенти «ЩИТа»  або Як каховські «шерифи» злочини розкривають
16 — 09 — 2020
/Херсон
376
«Агенти «ЩИТа» або Як каховські «шерифи» злочини розкривають
Автор фото Павло Мамонтов Нарада членів громадського формування з дільничним офіцером Юрієм Новиком перед спільним рейдом по…
докладніше
Як члени громадського формування Хмельниччини допомагають поліції виявляти нелегальні посіви нарковмісних речовин
14 — 09 — 2020
/Хмельницький
184
Як члени громадського формування Хмельниччини допомагають поліції…
Позитивним прикладом партнерства поліцейських і громадськості є спільна діяльність із громадськими формуваннями, яке з 2018 року у…
докладніше
Центр Голої Пристані - царина Миколи Трайди
07 — 09 — 2020
/Херсон
168
Центр Голої Пристані - царина Миколи Трайди
Робочий день Миколи Івановича починається о 6 ранку з обходу набережної міста Гола Пристань. (Фото Павла Мамонтова) У мерії Голої…
докладніше
Абрикосівка: телефон «прокидається» вночі
04 — 09 — 2020
/Херсон
236
Абрикосівка: телефон «прокидається» вночі
Фото Ірини Ухваріної Колишня сільрада, а тепер старостат Абрикосівки, “шерифи” Великокопанівської громади: інспектори з…
докладніше
Як зареєструвати «шерифів»
30 — 08 — 2020
/Харків
433
Як зареєструвати «шерифів»
Громадські активісти спрямовують свої зусилля на профілактику основних безпекових проблем на Чугуївщині – неконтрольованого…
докладніше
Новобузька громада повертає «Правопорядок»
29 — 08 — 2020
/Миколаїв
150
Новобузька громада повертає «Правопорядок»
До останнього часу в Новобузькій об'єднаній територіальній громаді Миколаївської області було лише одне комунальне підприємство, -…
докладніше
Решетилівська громада - інноваційний простір громадської безпеки
28 — 08 — 2020
/Полтава
187
Решетилівська громада - інноваційний простір громадської безпеки
Коли ми говоримо про безпеку громади, то розуміємо, що це поняття охоплює всі аспекти життя людини. Рівень безпеки не визначається лише…
докладніше
всі новини
youtube facebook