У цьому році «шерифів» на Миколаївщині ще не замовляли
16 — 06 — 2020
/Миколаїв
930
Ірина Ухваріна
Ірина Ухваріна
Автор
всі статті автора

Фото з архівів центру зайнятості

Першотравнева сільська рада Снігурівського району. Допомога родині загиблого учасника АТО: косіння трави поряд з домівкою, обрізка кущів, заготівля дров.

На Миколаївщині громадські роботи соціальної спрямованості  від Центрів зайнятості користуються все більшим попитом. Тобто, безробітних залучають до діяльності, що корисна для мешканців громади.

Зокрема, це роботи з екологічного захисту навколишнього середовища; впорядкування меморіалів та, памʼятників; прибирання узбіч доріг комунальної власності; підсобні ремонтні роботи в комунальних закладах; ремонт та облаштування дитячих, спортивних та інших майданчиків; допомога родинам загиблих учасників АТО та військовослужбовцям з інвалідністю (І, ІІ групи); супровід інвалідів  зору; догляд за одинокими пенсіонерами похилого віку, тощо.

Про це розповіла заступниця директора МО ЦЗ Людмила Алпєєва.

Також, торік при місцевих радах працювали й «шерифи» - інструктори з інформування населення щодо запобігання порушень громадського порядку. Цей соціальний проєкт на Миколаївщині започаткували ще з 2016 року за прикладом херсонських колег. А на виконання цих робіт найчастіше запрошували безробітних учасників АТО.

Однак у 2020-му «шерифами» від МО ЦЗ  поки що ніхто не працював.

Як пояснює Людмила Алпєєва, зазвичай інструктори приступають до своїх обов’язків  переважно в березні-квітні та восени. Однак через карантин видатки були обмежені й всі види громадські роботи призупинено. Тому торік з січня по травень до них залучили 3 339 людей, а цього року – лише 2255. Співробітники служби сподіваються, що восени, якщо не буде карантину, статистику «підтягнуть».

Втім, як підкреслила Людмила Алпєєва, наразі Центр зайнятості направляє безробітних на тимчасові роботи, якщо вони повністю оплачуються коштом замовника. Тобто, коли органи місцевого самоврядування зацікавлені у роботі «шерифів», вони теж можуть їх «замовити» навіть сьогодні. Але оплачувати їх роботу будуть не у співвідношенні 50/50 (тобто половину зарплати людина зазвичай отримує з Фонду ЦЗ, а половину – з місцевого бюджету), а повністю.  

Довідкове

На 1 травня 2020 року в Миколаївському обласному Центрі зайнятості  стояло на обліку 17,7 тис безробітних та було зареєстровано 1,8 тис. вакансій.

Всього ж с початку року послугами МО ЦЗ скористалися 25,8 тисяч людей (у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року  +1671 особа), третина з них – сільські мешканці.

У січні-квітні 2020 року послугами Миколаївської обласної служби зайнятості скористалися 647 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (операції об’єднаних сил), з них  25 осіб з інвалідністю.

Серед них 58,4% – особи віком до 35 років, 26,2% – особи від 35 до 45 років, 15,4% –  старші 45 років.

Мають вищу освіту 31,2%,  професійно-технічну – 44,7%, з початковою та середньою – 24,1%.  Професійне навчання за направленням Миколаївської обласної служби зайнятості проходили 35 учасників АТО (ООС).

У результаті 129 демобілізованих бійців отримали роботу.

Більшість з них,  52,4% , працевлаштувалися на місця робітників з обслуговування, експлуатації машин; 15,9% – на найпростіші професії та на місця, які не потребують професійної підготовки; 11,1% -  на посади законодавців, вищих державних службовців.

У громадських та тимчасових роботах брали участь 13 учасників АТО (ООС).

На 1 травня 2020 року статус безробітного мали 423 особи з числа учасників АТО (ООС), з них 371 особа отримувала допомогу з безробіття. Середній розмір допомоги  безробітним становив 6119 грн.

Публікація підготовлена в рамках проекту “Шерифи для нових громад” за фінансової підтримки у 2018-2019 роках Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. З 2019 року проект реалізується Благодійною організацією “Фонд милосердя та здоров'я” та Громадською організацією “Інформаційний ресурсний центр “Правовий простір” за підтримки Міжнародного фонду Чарльза Стюарта Мотта. Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його автору і можуть не співпадати з думкою Міжнародного Фонду “Відродження” та Міжнародного Фонду Ч.С. Мотта.

Немає коментарів
Тут поки немає коментарів. Ви можите бути першим
Залишити коментар згорнути
Залишити коментар
Читайте також
У Херсоні створили анімаційні ролики на виклики часу для дітей
27 — 12 — 2021
/Херсон
455
У Херсоні створили анімаційні ролики на виклики часу для дітей
Команда проєкту “Шерифи для нових громад” презентує три мультфільми для дітей про булінг, кібербулінг та домашнє насилля. Кадр з…
докладніше
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
20 — 12 — 2021
/Аналітичні статті
292
Штрафи домашнім кривдникам: досвід практиків, або Прогалини законодавства
Заборонні приписи, профілактичні бесіди з домашніми кривдниками фахівців соціальних служб та правоохоронців, штрафи та навіть…
докладніше
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
20 — 12 — 2021
/Миколаїв
372
З січня 2022 року на Миколаївщині запрацює “Барнахус”
У Миколаївській області презентували відкриття другого в Україні центру по роботі з дітьми, які постраждали від злочинів чи стали їх…
докладніше
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії домашньому насиллю
17 — 12 — 2021
/Херсон
349
Генічеськ: конструктивна співпраця “по гарячих слідах” у протидії…
Освітяни, профільні соціальні служби Генічеської територіальної громади та правоохоронці домовилися захищати інтереси та права дітей…
докладніше
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
15 — 12 — 2021
/Харків
491
Нова Водолага: «Коли навколо світло, лиходіям дуже незручно»
За останні чотири роки у Нововодолазькій селищній громаді Харківської області я бував неодноразово. Влаштовував показ документальної…
докладніше
“Булер” у генічеській гімназії
13 — 12 — 2021
/Херсон
324
“Булер” у генічеській гімназії
Дев’ятикласники гімназії міста Генічеська дивилися та обговорювали документальну стрічку “Булер” й вчилися протистояти…
докладніше
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
01 — 12 — 2021
/Херсон
463
«Шерифи» від центрів зайнятості: «червона зона» вносить свої корективи
У 2021 році фінансовий внесок органів місцевого самоврядування Херсонщини у забезпечення громадських робіт за проєктом «Шерифи»…
докладніше
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
26 — 11 — 2021
/Херсон
528
Коли тирану «сяє сонечко», та як порозумітися з поколінням Google
Звідки «береться» булінг/кібербулінг? Як він проявляється? Що з цим робити? Й при чому тут домашнє насилля? Про це й не тільки…
докладніше
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA отримали подяки від Херсонської ЗОШ №36
01 — 11 — 2021
/Херсон
364
За що команди проєкту “Шерифи для нових громад” та кіноклубу Docudays UA…
Педагоги херсонської школи №36 звернулися до координаторки проєкту “Шерифи для нових громад”, голови благодійного фонду…
докладніше
всі новини
youtube facebook