Каховка. Громадському формуванню «ЩИТ» поновили фінансування

У четвертій серії: м. Каховка, Каховська ОТГ.

Самий криміногенний мікрорайон міста Каховки – Світлове. Бо на території зосереджена величезна кількість пітейних і розважальних закладів. І саме тому офіс громадського формування «ЩИТ» розташувався у самому центрі Світлове.

Представляємо четверту серію інформаційного тележурналу виробництва UA: ХЕРСОН «Шерифи для нових громад», що виходила з 9 листопада 2020 по 25 січня 2021 року щопонеділка о 21:35 в ефірі UA: ХЕРСОН та всіх регіональних телеканалів Суспільного.

«Агенти «ЩИТа», - як подружньому називають їх місцеві - патрулюють вулиці, заспокоюють бешкетників, перевіряють неблагонадійних осіб, проводять з підлітками профілактичну роботу, а якщо щось трапляється, допомагають поліції розкривати злочини. Очолює формування Петро Олександрович Матвієнко.

Начальник сектору превенції Каховського відділу поліції Віталій Сенчин підтверджує, що дуже часто звертаються до них за допомогою:

- У нас значна ротація кадрів, співробітники відділу постійно змінюються. Люди приходять на нову для них територію, нікого з місцевих не знають, тому важко орієнтуватися: хто міг той чи інший злочин скоїти, де правопорушник може ховатися. А Петро Матвієнко зі своїми хлопцями постійно на місці, всіх жителів знають, знають, «хто чим дихає». Адже формуванню вже майже 20 років. І місцеві їм довіряють, охочіше інформацією діляться.

А місцеві розповідають, що коли трапляються крадіжки, телефонують спочатку Петру Олександровичу, а потім вже поліції. І дуже часто буває: поки правоохоронці оформлюють подію та опитують постраждалих, - члени громадського формування вже приводять порушників та повертають вкрадене.  

Саме так сталося, коли знімальна група проєкту працювала в Каховці. Під час інтерв’ю з начальником сектору превенції, йому повідомили про черговий злочин – у далекобійника поцупили барсетку, в котрій були  усі документи чоловіка, ключі, декілька тисяч гривень, долари.

Одразу після цього знімальна група повернулася до офісу громадського формування, а там постраждалий далекобійник уже тримав у руках свою барсетку! А невдовзі члени громадського формування під’їхали на двох мопедах з підлітками, які барсетку привласнили та купили собі ті мопеди.

ГФ «ЩИТ» зареєстроване у січні 2004 року. Перші роки працювали на волонтерських засадах. Потім у громаді побачили результати їх діяльності, тож десять років тому місто виділило формуванню приміщення та три велосипеди. Усе інше – меблі, прилади, - щось принесли з дому, щось придбали за власний кошт. А згодом обладнали в тій же кімнаті місце для роботи свого дільничного – бо так зручніше співпрацювати та розв'язувати різні питання. Також депутати декілька років поспіль голосували за оплату з бюджету комунальних послуг на утримання приміщення та мінімальну зарплату членам формування. Однак минулий мер фінансування майже заблокував. Депутати подейкували, що він образився на «ЩИТ», бо вони оштрафували його дружину за порушення правил благоустрою (поряд з її салоном в ожеледицю ніхто сніг не прибирав, піском доріжку не посипали, сміттєвої урни не було).

Втім, Петро Матвієнко не дуже засмучувався ситуацією: адже мерів обирають і переобирають, а про порядок, спокій та безпеку в громаді мають турбуватися постійно.

А після останніх виборів Петро Олександрович зателефонував команді проєкту «Шерифи для нових громад» та поділився радісною новиною: у Каховці обрали нового мера і фінансування громадського формування поновлено.

Програма «Шерифи для нових громад» — це історії про надзвичайних мешканців Херсонщини, які працюють у своїх громадах «замість поліцейського». Проєкт команди продакшн «Вгору» та «Шерифи для нових громад» відібрали торік на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним».

Докладніше про шерифа у статті ««Агенти «ЩИТа» або Як каховські «шерифи» злочини розкривають» (https://sheriffua.org/news/herson/agenti-schita--abo-jak-kahovski-sherifi-zlochini-rozkrivajut )

Більше цікавого на сайті «Шерифи для нових громад» (https://sheriffua.org/) та  Facebook сторінці https://www.facebook.com/ukrainiansheriff

Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
336
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
292
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
312
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
388
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
297
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
338
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
423
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
317
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
370
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook