Центр Голої Пристані: територія вільна від криміналу

Представляємо шосту серію тележурналу виробництва UA: ХЕРСОН «Шерифи для нових громад», що виходила з 9 листопада 2020 по 25 січня 2021 року щопонеділка о 21:35 в ефірі UA: ХЕРСОН та всіх регіональних телеканалів Суспільного.

Програма «Шерифи для нових громад» — це історії про надзвичайних мешканців Херсонщини, які у своїх громадах дбають про правопорядок. Проєкт команди продакшн «Вгору» та «Шерифи для нових громад» відібрали торік на відкритому конкурсі «Створюй із Суспільним».

 У шостій серії: м. Гола Пристань, Голопристанська ОТГ.

Найбільш популярна і жвава частина міста Гола Пристань - набережна, яка розтягнулася майже на кілометр. З неї неймовірно красивий вид на  річку Конка (приток Дніпра) та острів Білогрудий з незайманою природою. Тут зручні лавки для любителів помедитувати на сонці, затишні альтанки для  різних компаній, безліч квітучих рослин, фонтан та купа цікавих і кумедних фотозон. А вздовж набережної - кафе, магазини, ресторани, кіоски, автостанція - все дуже зручно розташовано. Тому всі свята, як особисті, так і місцеві, й державні, проводяться саме тут. Та й просто відпочити, без будь-якого приводу, теж приходять та приїздять саме сюди. До того ж, територія завжди доглянута і безпечна, без криміналу.  

Єдині, хто оминає набережну - правоохоронці під час виконання службових обов'язків. Тут для них просто немає роботи, адже це - царина Миколи Івановича Трайди. 

Микола Іванович - інспектор з охорони правопорядку міського відділу Інспекції благоустрою і правопорядку. Зокрема, відповідає за місця найбільшого скупчення людей, у тому числі - за набережну, навколишні розважальні заклади, автостанцію. 

Формально робочий час у пана Трайди має починатися о 8 годині ранку. Але о 6.00 він уже на ногах: оглядає, чи не зламали лавки на набережній та в парку, чи не пошкоджено скульптури, чи не висипали десь сміття. Якщо щось можна виправити швидко – бере молоток із цвяхами, або фарбу з пензликом, і виправляє - щоб люди відпочивали у комфорті й не засмучувалися від безладу та руйнувань. Потім переглядає записи камер спостереження – що відбувалося вночі, чи не порушував хтось правопорядок. А о 8 годині вже доповідає голові Голопристанської ОТГ Олександру Бабичу про ситуацію.

Щоправда, іноді поліція таки навідується на територію Миколи Івановича - якщо вночі до них  звернулися із заявою про крадіжку. Просять записи з відеокамер, щоб встановити зловмисників. Але частіше постраждалі воліють не звертатися до правоохоронних органів, бо соромно – нап’ються у місцевих барах до нестями й не пам’ятають, куди поділися гроші, речі або документи. Тому протверезівши, прибігають до “шерифа”: «Іваничу, гляньте, будь ласка, де я вночі блукав, хто біля мене був».

Оскільки Трайда знає всіх місцевих (навіть приїжджих запам’ятовує – хто, звідкіля, у яких справах та до кого приїхав), зловмисника, якщо він є, дуже швидко знаходить та запрошує на бесіду до свого кабінету. І ще ні разу не було такого, щоб крадій не повернув власнику його речі. А інспектор для себе відзначає, що та людина схильна до правопорушень й надалі пильніше приглядається до неї.

Незважаючи на досягнення, Микола Іванович вважає, що не вистачає нічного патрулювання. Звертався декілька разів до місцевого відділення поліції з пропозицією запровадити спільні рейди вздовж набережній, але там кажуть, на це кадрів не вистачає. А самому патрулювати небезпечно. Бо вже були випадки, коли п'яні неадекватні відвідувачі навколишніх кафе та магазинів кидалися на робітниць закладів із кулаками (іноді навіть з ножем), а потім і на "шерифа", коли той прибігав на виклик раніше за групу швидкого реагування поліції. Добре, що Микола Іванович вміє ввічливо будь-кого втихомирити, та профілактика подібних ексцесів - все ж таки краще, ніж потім виправляти наслідки. 

Докладніше про шерифа у статті «Центр Голої Пристані - царина Миколи Трайди» (https://sheriffua.org/news/herson/tsentr-goloji-pristani---tsarina-mikoli-trajdi)

Більше цікавого на сайті «Шерифи для нових громад» (https://sheriffua.org/) та  Facebook сторінці https://www.facebook.com/ukrainiansheriff

Читайте також
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
24 — 02 — 2024
/Херсон
341
Як постраждало від російських обстрілів подружжя пенсіонерів на Херсонщині
Ольга та Анатолій Бородавченки – мешканці одного з сіл на півночі Херсонщини, подружжя пенсіонерів. Їхнє життя  докорінно…
докладніше
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
24 — 02 — 2024
/Херсон
295
Проблеми та виклики Нововоронцовської громади
Нововоронцовська територіальна громада розташована в Бериславському районі Херсонської області на березі вже колишнього Каховського…
докладніше
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
23 — 02 — 2024
/Херсон
315
Пів року у трьох російських катівнях і 9 місяців на лівобережжі
Він перетнув кордон України ще в грудні 2023 року, але лише на початку 2024-го заявив про своє повернення постом у фейсбуці: «Нарешті…
докладніше
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
23 — 02 — 2024
/Херсон
392
Як живуть мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині
Попри окупацію, мешканці одного із сіл у Бериславському районі на Херсонщині очі в очі з окупантами майже не зустрічалися. Олександр…
докладніше
Як живе Дар’ївська громада
22 — 02 — 2024
/Херсон
300
Як живе Дар’ївська громада
До громади входить 15 населених пунктів: Дар’ївка, Інгулець, Зарічне, Ясна Поляна, Микільське, Понятівка, Токарівка, Іванівка,…
докладніше
Про життя та подвиг Владислава Українця
22 — 02 — 2024
/Херсон
341
Про життя та подвиг Владислава Українця
Лейтенант ЗСУ Владислав Українець родом з Вінниччини. У перший день повномасштабної війни він, у складі 59 окремої мотопіхотної бригади,…
докладніше
Історія полону Олексія Барчука та його родини
21 — 02 — 2024
/Херсон
426
Історія полону Олексія Барчука та його родини
Олексій Барчук – один із тих херсонців, хто на собі відчув всі «принади» «руського міра», перш за все тотальне беззаконня…
докладніше
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
21 — 02 — 2024
/Херсон
319
Мешканці Бериславщини розповідають про життя в сірій зон
Одне з сіл Великоолександрівської громади на Бериславщині, хоч і не перебувало в окупації, але з початку війни опинилося в сірій зоні,…
докладніше
“Мене врятував будинок сусіда”
20 — 02 — 2024
/Херсон
375
“Мене врятував будинок сусіда”
Олександр Гречко мешкає в селищі Велетенське Білозерської громади Херсонщини з 60-го року минулого століття, все життя працював…
докладніше
всі новини
youtube facebook